Zobacz jak łatwo i tanio jest u nas

  • Wypełniasz krótki formularz (zajmie Ci to 15 sekund) TUTAJ
  • Dostajesz oferty do wyboru
  • Kupujesz polisę - w naszym biurze/przez internet/telefon

Ubezpiecz swój dom

Ubezpieczenia dla rodziny to ubezpieczenia domu / mieszkania oraz jego wyposażenia stałego / ruchomego, a także ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, NNW w życiu prywatnym oraz inne.

Więcej

Ubezpiecz swój samochód

Ubezpieczenia dla rodziny to ubezpieczenia domu / mieszkania oraz jego wyposażenia stałego / ruchomego, a także ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, NNW w życiu prywatnym oraz inne.

Więcej

Ubezpiecz Iphona/laptop

Ubezpieczenia dla rodziny to ubezpieczenia domu / mieszkania oraz jego wyposażenia stałego / ruchomego, a także ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, NNW w życiu prywatnym oraz inne.

Więcej

Rynek ubezpieczeń Direct w Polsce – porównywarka OC / AC

Porównywarka ubezpieczeń OC / AC posiada w swojej bazie prekursora ubezpieczeń w internecie w Polsce firmę LINK4. Działalność rozpoczęło w styczniu 2003 roku, obecnie firma należy do grupy PZU SA.

W ślad za LINK4 pojawiły się kolejne firmy, między innymi nie działające już w Polsce Liberty Direct, wykupione przez grupę AXA.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było powstanie porównywarek ubezpieczeń. Potencjalny klient wpisując jeden raz dane, otrzymuje ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych; jedną z bardziej rozpoznawalnych marek jest działający od roku 2008 w Polsce rankomat.pl. Wkrótce podobny format przyjęli kolejni gracze na rynku, czyli powstałe niedawno mubi.pl oraz porowneo.pl.

ZAMÓW ROZMOWĘ

Plusy i minusy internetowych porównywarka ubezpieczeń OC / AC

Niekwestionowaną zaletą porównywarek jest fakt, iż z takiego narzędzia możemy skorzystać w dowolnym miejscu i porze. W najdogodniejszym dla nas czasie możemy zapoznać się z ofertą wystarczy smartfon z dostępem do internetu.

Wadą porównywarek jest brak dokładności; nie podając pełnych danych, takich jak na przykład dane osobowe właściciela pojazdu typu imię nazwisko czy pesel. Porównywarki opierają się na oświadczeniu osoby wypełniającej formularz.

Jak pokazują doświadczenia, klienci najczęściej wpisują w formularze dane „na oko”, opierając się na własnej pamięci, która bywa zawodna. Często z pozoru niewielka pomyłka w danych, na przykład podanie błędnej liczby lat bezszkodowych, nawet różnica jednego roku lub kilku miesięcy, może spowodować różnicę w składce na poziomie kilkuset procent. To powoduje, iż początkowa wyświetlona składka będzie różniła się od tej po wpisaniu i zweryfikowaniu informacji na końcowym etapie polisy, lub nawet po akceptacji wniosku.

Kolejnym minusem jest niedokładne dopasowanie zakresu polisy do oczekiwań klienta. Konsumenci rzadko kiedy mają wiedzę na temat specyficznych pojęć jakie występują w terminologii ubezpieczycieli. Są to między innymi: udział własny, franszyza redukcyjna czy integralna.

Inne warunki powodują obniżenie ceny ubezpieczeń dobrowolnych, ale uszczuplają zakres polisy i w efekcie przynoszą rozczarowanie przy likwidacji szkody. Często zniżka w składce na poziomie 5 czy 10% może spowodować obniżenie wartości odszkodowania o 50%. W przypadku ubezpieczenia pojazdu może to skutkować koniecznością dopłaty do kosztów naprawy pojazdu kwot rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Minusem standardowych porównywarek jest również anonimowość klienta. Ubezpieczając się za pośrednictwem takiego narzędzia nie mamy co liczyć na indywidualne podejście, czy też ponadstandardową pomoc ze strony dystrybutora. Taka pomoc jest nieoceniona w procesie likwidacji szkody, obiegu dokumentacji czy tez innych.

Dlaczego warto wybrać nas?

CENTRUM UBEZPIECZEŃ WOLSKA łączymy zalety internetowych porównywarek ubezpieczeń z wysoką jakością obsługi stacjonarnych doradców, jednocześnie niwelując wady obydwu rozwiązań.

Każdą nawet najdrobniejszą sprawą zajmują się nasi specjaliści, którzy znajdują rozwiązania najlepiej dopasowane do oczekiwań klientów. Mamy ofertę wszystkich najważniejszych ubezpieczycieli działających w Polsce. Dane potrzebne do przygotowania oferty można wpisać w nieskomplikowanym kalkulatorze lub podać przez telefon.

Polisę zawieramy online, bez konieczności wizyty w placówce. Warunki polisy ustalamy z klientem, nasi doradcy często proponują niestandardowe rozwiązania, których na próżno szukać u innych dystrybutorów ubezpieczeń. Klient w każdej chwili ma kontakt ze swoim indywidualnym opiekunem. Nie jest możliwe na standardowych infoliniach porównywarek, czy zakładów ubezpieczeń.

TUTAJ ODNOŚNIK DO FORMULARZA DO WPISANIA DANYCH